سیستم فروشگاهی یا P. O. S

سیستم فروشگاهی یا P. O. S


احتمالا نمونه پی او اس را در فروشگاه‌های بزرگ دیده‌اید. کامپیوتری در قسمت صندوق فروشگاه قراردارد و صندوق دار توسط اسکنرهای مخصوص بارکد اجناس را وارد کامپیو‌تر می‌کند و یا با مانیتورهای لمسی اجناس یا سرویس خریداری شده را انتخاب می‌نماید و در پایان رسیدهای کوچکی توسط پرینترهای مخصوص چاپ شده و به مشتری داده می‌شود.

در این سیستم مبنا بر سرعت فروشنده قرار داده شده و نرم افزار بسیار ساده و روان است. استفاده از ماوس در این سیستم به حداقل رسیده و فروشنده با کیبرد و یا مانیتور لمسی می‌تواند تمام فعالیت خود را انجام دهد. در این سیستم مشتری می‌تواند وجه خرید را بصورت نقدی یا با کارت عابر بانک پرداخت نماید حتی می‌تواند نپردازد و به حساب بدهیش وارد شود.
در این سیستم شخص صندوقدار می‌تواند دارای دسترسی‌های خاصی باشد مثلا:
۱.     بتواند تخفیف بدهد یا خیر.
۲.     بتواند وجه غیر نقد دریافت کند یا خیر.
۳.     امکان ثبت فاکتور مرجوعی داشته باشد.
۴.     به اسامی مشتریان جهت صدور فاکتور غیر نقد دسترسی داشته باشد و...
یکی از قابلیت های این سیستم امکان مدیریت کالاهای ترازو می‌باشد. سیستم قادر است اسامی و قیمت کالاهای وزنی را برای ترازوی دیجیتال شما ارسال کند. بنابراین شما دیگر نگرانی برای تغییر قیمت کالا‌ها در ترازو ندارید و همیشه قیمت کالاها در ترازو و رایانه یکسان می‌باشند.

اگر شما فروشگاه، رستوران و یا کافی شاپی دارید که قرار است سیستم فروشگاهی داشته باشد، بدانید که انتخاب درستی کرده‌اید و نرم افزار ما این سیستم را بطور کامل و یکپارچه و متصل به بخش حسابداری در اختیار شما قرار می‌دهد.
اگر فروشگاه شما دارای ساختار بزرگتری بوده و دارای چندین صندوقدار باشد امکان معرفی شیفت‌های کاری متفاوت و صندوقداران هر شیفت برای شما مهیا است. یک فروشگاه می‌تواند در طول روز چندین شیفت داشته باشد که در هر شیفت تعدادی فروشنده کار می‌کنند. هر صندوقدار با کلمه عبوری که دارد، وارد برنامه می‌شود و فروش خود را انجام می‌دهد و باید به میزان فروشی که انجام می‌دهد، در پایان شیفت خود وجه فروشش را تحویل دهد. وظیفه باز و بسته کردن شیفت و دریافت وجه فروش از صندوقداران به عهده سرشیفت‌ها می‌باشد.
 این نرم افزار برای تمامی فروشگاه‌ها، از جمله فروشگاههای بزرگ بسیار مناسب می‌باشد فروشگاههای از قبیل سوپر مارکت‌ها، فروشگاه‌های لوازم صوتی، فروشگاه‌های موبایل و لوازم جانبی، فروشگاه‌های کامپیو‌تر، فروشگاه‌های لباس، فروشگاه‌های لوازم منزل، فروشگاه‌های ورزشی، داروخانه‌ها، لوازم آرایشی و بهداشتی، فروشگاه‌های مواد غذایی و پروتئینی و غیره.

از مهم‌ترین گزارشات سیستم فروشگاهی می‌توان به گزارشات زیر اشاره نمود:
•    لیست فروش روزانه فروشگاه.
•    میزان فروش نقدی، کارت یا پرداخت نشده کل فروشگاه یا به تفکیک هر صندوقدار
•    سود فروش روزانه.
•    مقایسه فروش یک روز به تفکیک کالا.
•    مقایسه فروش یک روز به تفکیک فروشنده.
•    لیست کالاهایی که نقطه سفارش آن‌ها فرارسیده.
•    موجودی کالا به تفکیک گروه و بخش.
•    کارتکس کالا.
ضمنا این نرم افزار از کلیه دستگاه‌های بارکدخوان و مانیتورهای لمسی و انواع چاپگرهای کوچک فروشگاهی و تابلوهای دیجیتالی اعلام قیمت پشتیبانی می‌کند.

 

 

 

 

 

تماس با شرکت نانو تکنیک

لوگو

  • telدفتر اصفهان : ۳۵۲۳۴۳۲۰ -۳۵۲۲۷۸۶۲- ۰۳۱
  • emial این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمادها

     

Scroll to Top