نحوه کارکرد دستگاه‌های بیومتریک

نحوه کارکرد دستگاه‌های بیومتریک

دستگاه های بیومتریک: این دستگاهها می توانند ازطریق ابزارهای مختلف اشخاص را تشخیص دهند و بگوید آنها چه کسانی هستند.

یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین روشهای شناسایی در دستگاههای تشخیص چهره، بیومتریک تشخیص چهره است.

برنامه های سیستم های تشخیص هویت بسیار متفاوت میباشند، این برنامه ها از الگوریتم ها متعددی برای تشخیص افراد استفاده میکنند. در بعضی از این برنامه ها تمرکز بر برآمدگی های گونه های افراد میباشد و خطوط ارتباطی بین این برآمدگی ها ،در بعضی دیگر از الگوریتمها روابط فضایی بین برخی نقاط خاص صورت مورد بررسی قرار میگیرد و ...
با توجه به اینکه این الگوریتمها در سرعت و دقت شناسایی افراد تـاثیر به ســزایی دارند ، هیــچ شرکت بازرگانی از جملـه ZKTeco روش دقیق الگوریتم شناسایی خود را فاش نمیکند و در سمینارهای دانشگاهی خود فقط کمی از کلیات الگوریتم خود را برای دانشجویان شرح میدهد.

در نهایت با توجه به تجربه شخصی اینجانب ، تشخیص چهره در سیستم شناسایی دستگاه های ZKTeco با سرعت و دقت بسیار بالا انجام میگردد ولی باید به این نکته توجه داشت که نور محیط تاثیر مستقیمی در سرعت و دقت این شناسایی دارد و به همین دلیل نیز شرکت ZKTeco در دفترچه راهنمای این دستگاه ها متذکر شده است که "این دستگاه ها باید در محیط بسته indoor نصب گردند".

در این دستگاهها دیگر ایرادات مربوط به سختی شناسایی اثر انگشت دیده نمی شود. (گاهاً در محیط های مختلف و با توجه به محیط کار و یا کارگاه اثر انگشت افراد کثیف و یا چرب می باشد و دستگاه تشخیص اثر انگشت نمی تواند انتخاب مناسبی برای این محیط ها باشد.)

تماس با شرکت نانو تکنیک

لوگو

  • telدفتر اصفهان : ۳۵۲۳۴۳۲۰ -۳۵۲۲۷۸۶۲- ۰۳۱
  • emial این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمادها

     

Scroll to Top